Zlatý týden pro pěvecké sbory ZUŠ!

20.4.2015

V průběhu jednoho týdne se našim pěveckým sborům pod vedením Aničky Pokorné, nové letošní sbormistryně, podařilo získat hned 5 medailí - 4 zlaté a jednu stříbrnou.

Ve čtvrtek 9. 4. odjely pěvecké sbory Ohniváček a Rošťák soutěžit v krajském kole celostátní soutěže pěveckých sborů do Chrudimi. V překrásném sále bývalého muzea – Chrudimské besedy, využily oba sbory jedinečné akustiky a bohatého prostoru a zazářily nejen svými choreografiemi, ale především jistými a kultivovanými souzvuky tak, že oba získaly ve své kategorii zlaté pásmo.

Hned v sobotu 11. 4. pak odjely všechny sbory – Ohniváček, Rošťák, Plamen – na celostátní soutěžní přehlídku Zahrada písní do Prahy. I zde byla konkurence opravdu veliká. V jednotlivých kategoriích zde soutěžily velké sbory velkých českých měst – z Prahy, Brna, Českého Krumlova, Chomutova, Litoměřic, Třebíče atd. Soutěžní atmosféra tu vládla od samého rána až do večera. Celé dopoledne už od rána patřilo těm nejmladším. Ohniváček bojoval, aby už jako zlatý sbor v poledne odjížděl za odměnu do Zoo. Na podiu pak Ohniváčky vystřídal hlavní pěvecký sbor Rošťák, který bodoval nejen svými tanečními doprovody a v největší konkurenci získal stříbrné pásmo. V pozdních odpoledních hodinách pak přišly na řadu sbory středoškoláků. Náš komorní sbor Plamen získal opět zlaté pásmo!

Ještě je nutné neopomenout: soutěžily zde sbory ze samých velkých měst a každý sbormistr účinkoval s jedním, výjimečně se dvěma sbory. Jen z Přelouče jsme si už podruhé přijeli do Prahy na „sbormistrovský maraton“ - ve třech kategoriích tři sbory pod vedením Aničky Pokorné a s klavírním doprovodem Petry Lojínové a Lucie Novotné. A ještě s tak cennými výsledky!

Posíláme proto velkou gratulaci a přání hodně štěstí a úspěchů v nejbližších dalších soutěžích, kterých se sbory ještě zúčastní – Rošťák v celostátní soutěžní přehlídce pěveckých sborů ve Skutči 18.4. a Rošťák spolu s Plamenem na Mezinárodním soutěžním festivalu Svátky písní v Olomouci 4.-7.6.

Kdo by si chtěl naše sbory přijít poslechnout a nestihl hlavní jarní koncert sborů Zuš 24. 4. v Záložně, může přijet na Železnohorské slavnosti do Svinčan k rozhledně Barborce, kde Ohniváček, Rošťák a Plamen vystoupí 20.6. od 15h.

TOPlist