Rošťák

Pěvecký sbor Rošťák je hlavním koncertním sborem ZUŠ v Přelouči. V současné době Rošťák navštěvuje přes 20 dětí ve věku od 10 do 16 let. Pěvecký sbor Rošťák vede od září 2014 Anička Pokorná a na klavír doprovází Veronika Dědičová.

Repertoár sboru zahrnuje jednohlasé i vícehlasé úpravy z oblasti lidových i umělých písní, skladeb klasických i populárních a spirituálů. Pěvecký sbor Rošťák se pravidelně účastní soutěží v České republice ale je i účastníkem mezinárodních soutěží, na kterých získal celou řadu významných ocenění. Mezi největší úspěchy patří ZLATÉ pásmo na Mezinárodním festivalu Svátky písní Olomouc (2015).

Sbor uskutečňuje v každém pololetí 3 denní soutředění jako přípravu na soutěže ale také pro stmelení kolektivu, realizaci sborových her atd.

V roce 2015 získal pěvecký sbor Rošťák dvakrát ZLATÉ pásmo - na krajské soutěžní přehlídce v Chrudimi a na Mezinárodním festivalu Svátky písní v Olomouci (kat. spirituál, pop, gospel do 16 let), a třikrát STŘÍBRNÉ pásmo - na sborové soutěži Zahrada písní v Praze, ve Skutči a na Mezinárodním festivalu Svátky písní v Olomouci (kat. Dětské sbor do 16 let).

Rošťák zkouší dvakrát týdně ve středu (15:15 - 18:00) a v pátek (15:15 - 17:00)TOPlist